2012. december 1., szombat

London - Banana & Cinnamon

London - Banana & Cinnamon

Mivel ezt a teát nem én vettem, hanem valamelyik kedves ismerősömtől kaptam ajándékba, magyar szavakat nem igazán találtam rajta, de nem is ez a lényeg, ráadásul ha nagyon rászorulnék, van fordító program az interneten is.

Nos mint sokan felismerhetik, egy egy Banán-fahéj ízesítésű tea lesz.

A filteren látható a kis alsó sorban, hogy természetes, koffeinmentes.

Akkor lássuk a timcs féle elemzést.

~*~

Miből áll: Szerencsére a filter hátulján található volt egy pici lista, hogy mi is van a filterben:
almatörköly, szederlevél, almasav, természetes banán aroma, fahéj, csipkebogyó, hibiszkusz, pörkölt cikória, vanília, banán por, aromák.

Szín: Ízesítés nélkül a tea színe sötét sárga, mint egy "átlag" teának, bár kezdetben az ázás közben néhol piros nyalábokat is észre lehetett venni. Ízesítve, már kissé változik ez a szín, és egy narancssárgásabb, világosabb teával nézünk szembe. A narancsos szín a fahéj miatt lehet, na meg a banán keverékéből.

Illat: A banán illata dominánsabb, érezni lehet a gyümölcsaromát benne, de a fahéj is felsejlik benne, amolyan kiemelésképp. Talán a fahéj is segíti elő a tea ezen sötét színét, aminek enyhe vöröskés beütése van.

Íz: Akik ittak már banán teát, azok tudják, hogy az illata erőteljesebb, mint az íze. Akik eddig nem tudták, most vagy elhiszik nekem, vagy nem. Kóstoljátok meg (bár manapság Magyarországon ritka a natúr banános tea, mint a fehér holló). A fahéjat én személy szerint annyira nem érzem benne, nem erőteljes, inkább csak enyhe fűszerként van bennem mint a csipke, szóval nem vészes, aki ódzkodik a fahéjtól, mert még nem merte megkóstolni, ez jó lehet kezdésnek, próbának.

Hidegen-melegen egyaránt finom, bár lehet csak elfogult vagyok, de téli időszakban persze, hogy mindenki a mekeg teát preferálja.

Egészségünkre :)

1 megjegyzés: